Genç yetenek çocuk oyuncu
KIDS' LIFE RÖPORTAJLAR

Yusuf Atasoy: “Yaşıtlarım; okumayı hiç bırakmasınlar”

     “Yaşıtlarım; okumayı hiç bırakmasınlar, akıllarında bir hedef belirlesinler, mutlaka ulaşacaklar.

Bu sayımızda yaşından çok daha büyük ve derin, ekranlarda sık sık gördüğümüz genç yetenenek Yusuf Atasoy’u tanıyoruz. Kendisi yeni dizisi ‘Şebeke’ ile ekranlarda.  Şimdiden asil duruşu ve masmavi kocaman gözleriyle geleceğin jönü olmaya aday.

         *Yusuf seni tanıyabilir miyiz?

Merhaba ismim Yusuf Atasoy 11 yaşındayım, 6. sınıf öğrencisiyim, sporcu ve televizyon sinema oyuncusuyum.

       * 4 yaşında kameralarla tanışmışsın. Bu oldukça erken sayılan bir yaş. Seni oyunculuğa kim yönlendirdi?

 Evet 4 yaşımda televizyon sinema oyunculuğuna başladım. Beni annem ve babam yönlendirdi.

       * Pek çok dizi ve reklam projelerinde yer almışsın. Şimdi de TRT’de Şebeke dizisiyle ekranlardasın. Bize biraz dizideki karakterinden söz eder misin? Sanırım başrol oyuncusu Furkan Palalı’nın çocukluğunu canlandırıyorsun.

Menajerim Funda Elez’in katkıları ile Şebeke dizisine seçildim. Çok severek oynadığım gurur duyduğum bir kostümle babasının şehit düşmesi ile vatanı için okuyan Komiser Ali’nin çocukluğunu; başarılı ve azimli bir karakteri canlandırdım.

       *Daha önce de dönem dizilerinde rol aldın senin için nasıl bir deneyimdi?

Dönem dizileri benim için bir dönüm noktası olmuştu. Bu yaşımda araştırıyorum. Diziler sayesinde ata sporumuz olan okçuluğu ve binicilik eğitimlerimi aldım. Her yeni projeye ne katabilirim diye farklı spor dallarına gidiyorum ve müzik eğitimi almaya devam ediyorum.

Sporu çok seviyorum ve birçok dalıyla da ilgileniyorum. Lisanslı yüzücüyüm, lisanslı tekvandocuyum, 4.kuşaga geçtim. Bir yıl basketbol oynadım, binicilik, okçuluk dersleri aldım. Müzikle de ilgileniyorum şu an piyano eğitimi alıyorum.

      * Okulun devam ediyor, oldukça da başarılı bir öğrencisin okul ve set hayatını nasıl dengeliyorsun?

Öncelikle bu soru için çok teşekkür ederim. Her şeyden önce eğitim sonra spor ve daha sonra oyunculuk geliyor çok başarılı olmamın sebebi ise düzenli çalışma. Bol bol test çözüyorum, kitap okuyorum.

    * Ayrıca lisanslı yüzücüsün. Sporun pek çok dalıyla ilgileniyorsun. Peki spor, hayatına nasıl girdi?

       Sporu çok seviyorum ve birçok dalıyla da ilgileniyorum. Lisanslı yüzücüyüm, lisanslı tekvandocuyum, 4.kuşaga geçtim. Bir yıl basketbol oynadım, binicilik, okçuluk dersleri aldım. Müzikle de ilgileniyorum şu an piyano eğitimi alıyorum.

     *Kendine hep bir şeyler katıyorsun ne güzel… İleride meslek olarak oyunculuk mu yapmak istersin başka bir hedefin var mı?

 Evet çok okuyorum, çok çalışıyorum. İnşallah öncelikle iyi bir yazılım mühendisi olmak istiyorum. Olur da kazanamazsam benim için hangisi hayırlısıysa o olsun isterim. Oyunculuğu da çok seviyorum ayrıca modellik de yapmaktayım.

     * Rol model aldığın bir oyuncu var mı?

 Burak Özçivit, Engin Altan Düzyatan ve Cüneyt Arkın.

     * Sette öğrendiğin ve hayatına kattığın bir alışkanlık var mı?

Setlerde şımarık ne istediğini bilmeyen yaşıtlarımı gördükçe şımarıklıktan nefret ettiğimi anladım. Ağır bir kişiliğe sahibim.

    * Ailen seni çok destekliyor. Daha farklı bir ailede büyüyor olsaydın daha ileriki yaşlarında yine oyuncu olmak ister miydin?

Aileme buradan çok teşekkür ederim onlar olmasaydı ben buralarda olamazdım. Sorunuza gelirsek, evet yine oyuncu olmak isterdim.

      *Furkan Palalı ve Pelin Karahanla çalışmak nasıl?

Sette Pelin Ablamı hiç görmedim görmek isterdim. Furkan Abimi  gördüm, birlikte oynadık bende çok farklı bir duygu bıraktı kendisi… Buradan kucak dolusu selamlar. Set ekibimi a’dan z’ye çok seviyorum.  Sevgili yönetmenim Ozan Uzunoğlu’na da teşekkürler.

    *Modellik de yaptığını söylemiştin. Giyimine özen gösteriyorsundur. Markasını giymek istediğin bir firma var mı?

Evet var. Ds damat ve Kiğılı modeli olmayı çok arzu ederim. Buradan bana sponsor olan Cengizhan Baybars giyime çok teşekkür ediyorum.

 * Takipçilerine özellikle yaşıtlarına ne söylemek istersin? Takipçilerime buradan hepsini çok sevdiğimi söylemek isterim. Yaşıtlarıma gelince de okumayı hiç bırakmasınlar, akıllarında bir hedef belirlesinler, mutlaka ulaşacaklar. Son olarak bana bu fırsatı veren @kidslifemagazine @motherslifemagazine röportajı yapan Nurçin Ablama teşekkürler.

Paylaşım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir