Yazarlar

Yazın en güzel yanı festivaller değil de ne? Her yaş için güzel anılar biriktirme noktalarıdır festivaller. Kızım olduktan sonra ilgimiz çocuk festivallerine kaysa da keyif alma şeklimiz değişmedi.

Kızım ile yaz aylarını iple çekiyoruz. Hiçbir festivali kaçırmıyoruz. Daha minicik yaşında festival çocuğu oldu benim kız.

Bu yıl en çok keyif aldıklarımızdan biri KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen ‘Yaratıcı Çocuk Festivali, bir diğeri de YBY Woods’ta 9.su düzenlenen Çocuk Şenliği.

Faber-Castell ana sponsorluğunda 4’üncü kez gerçekleşen ‘Yaratıcı Çocuk Festivali’nde bilim, sanat, tiyatro, müzik, ekoloji, enerji, hareket, trafik, tasarım, ileri dönüşüm, sürdürülebilirlik alanlarında yüksek kazanım içeren atölyeler gerçekleşti. İki gün boyunca süren tiyatro oyunları, pandomim sanatçıları, jonglörler, sihirbazlar, balon şovları gibi gösteriler ile keyifli bir haftasonu geçirdik.

Kemerburgaz’da yer alan YBY Woods’ta düzenlenen çocuk şenliğinde ise Maşa ile Koca Ayı gösterisi ve Rafadan Tayfa müzikalinin yanı sıra etkinlik ve atölyeler ile çok eğlendik. Zaten YBY Woods’un mis gibi havasında düzenlenen tüm etkinliklere bayılıyorum. Sandalyelerimizi, masalarımızı, içeceklerimizi alıp sıkça gittiğimiz bir yer.

Şimdi ise gözümüzü kışın yapılacak etkinliklere diktik. Umarım kışı da yaz gibi keyif ve eğlence dolu geçiririz.

Share this content: