Faaliyet gösterdiği ülkelerde sürdürülebilir dünya konusunda çalışmalar yürüten, insan ve doğaya saygıyı misyon olarak belirleyen QNET, 22 Mart Dünya Su Günü’nde dünyaya hepimizin sahip çıkması gerektiğini bir kez daha vurguluyor. Küresel ısınmanın en temel sorunu haline gelen su kaynakların kıtlığı ve sağlıklı suya erişim şirketin yatırım yaptığı hassasiyet gösterdiği alanların başında yer alıyor…

Bütün canlıların en temel ihtiyacını karşılayan ekolojik hayatın can damarı suyun kirlenmesi, içme suyu kaynaklarının azalması, iklimsel değişiklikle birlikte çölleşmenin başlaması dünyanın en büyük sorunlarından biri haline geldi. Tüm dünyayı tehdit eden küresel ısınma, buna bağlı susuzluk ve su kaynakların kirliliği ‘Sürdürülebilir Dünya’ konusunu şirketlerin gündeminde ilk sıraya taşıdı.

Yaşanılır dünya için uzun yıllardır çalışmalar yürüten ve projeler gerçekleştiren QNET, su kaynakları konusunda hassasiyetini, ürünlerine taşıyor. Marka su kaynaklarının verimli kullanılması için, suyun arıtılarak evlerde ve ofislerde kullanılmasını öneriyor. QNET’in HomePure Nova Su Filtreleme Sistemi, elektrik ihtiyacı duymadan tamamen çevre dostu özellikleriyle su tasarrufu da sağlayarak sağlıklı suya erişimi sağlıyor.  

QNET CEO’su Malou Caluza

QNET’in çevre konusunda gösterdiği duyarlılığın şirket misyonu haline geldiğini ve ürünlerle sınırlı olmadığını belirten QNET CEO’su Malou Caluza, “QNET olarak, sürdürülebilirliği gelecek için bir hedef olarak görmüyoruz bizim için sürdürülebilirlik bugünden başlıyor. Sürdürülebilirliği sağlamak, topluma geri vermenin insanlar ve kaynaklar açısından en iyi yollarından biri olduğuna inanıyoruz. Sürdürülebilirlik stratejimizin bir parçası olarak dünya çapındaki topluluklara yardımcı olmak için temiz su ve sanitasyonu sağlayan projelerimizle Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında çalışıyoruz” dedi. 

Malou; HomePure Nova’yı çocuk yurtlarına, hastanelere birçok kuruluşa bağışladık. Sosyal etki girişimimiz olan RYTHM Vakfı ile birlikte çalışarak, misyonumuzu işimizin tüm yönlerinde kullanarak birçok sürdürülebilir projeler gerçekleştirdik.  Günümüzde bir işletme olarak yapabileceğimiz en iyi şey, sürdürülebilir yaşamı savunmak ve tüm proje, üretim ve çalışmalarımıza dahil etmek şeklinde konuştu.

QNET Pazarlama ve İletişim Müdürü Irmak Sütçü

Türkiye’de de QNET’in global felsefesine uygun hareket ettiklerini vurgulayan QNET Pazarlama ve İletişim Müdürü Irmak Sütçü, “QNET’in çevreye ve insana saygılı tutumu bize yol gösteriyor. Ürünlerimizi geliştirirken, geri dönüşüme özen gösteriyor, ambalajlarımız ve poşetlerimizde geri dönüştürülmüş materyaller kullanıyoruz. Home Pure Nova Su Filtreleme ürünümüzün çevresel yönünü sürekli vurguluyoruz. QNET’in değerleri arasında yer alan sosyal sorumluluk projelerimizde çevre; önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu konuda tüm çalışanları kapsayan ve sivil toplum dernekleriyle iş birliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz çevre temizliğine yönelik projeler yapıyoruz. Bu yıl içinde saha etkinliklerimize, bilinçlendirme ve eğitim faaliyetlerini de ekleyeceğiz. Sürdürülebilir bir dünya hepimizin ortak hedefi. QNET Türkiye olarak, çevre kirliliği ve temiz suya erişim alanlarında daha fazla çaba sarf etmek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Dünya Su Günü de bizim çalışmalarımızın anlam kazandığı önemli günler arasında yer alıyor, bugün farkındalık yarattığımız için memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Ece Vahapoğlu

QNET Türkiye’nin Dünya Su Günü’ne özel etkinliğinde konuşan Ece Vahapoğlu; “Sağlıklı yaşam konusunda son yıllarda hem Türkiye’de hem dünyada bilinçlenme arttı. Gündemimizde bizi sağlıklı yaşama itiyor. Su tüketimi konusunda halen gereken bilincin oluşmadığını görüyorum. Halbuki su en kolay ulaşabildiğimiz sağlık kaynağıdır” dedi. Su tasarrufu konusuna da çok önem verdiğini belirten Vahapoğlu, aile olarak muslukların gereksiz kullanılmaması ve uzun süre açık kalmaması konusuna çok dikkat ediyor ve evimizde su arıtma cihazı kullanıyoruz şeklinde konuştu.

Share this content: