Dünyanın en prestijli turizm ödülleri arasında olan World Luxury Awards tarafından 2015’den beri “Dünyanın En Lüks Doğa Oteli” ve ‘’Dünyanın En Lüks Destinasyon Spası’’ ödüllerine layık görülen NG Sapanca Otel, Japonya’dan çıkan ve dünyada yükselen Orman Terapisi akımının Türkiye’de öncüsü oldu. NG Sapanca Orman Terapisi adalet kocaeli

Orman Terapisi’nin içeriğinde eğitimli rehber eşliğinde, tüm duyular açık olarak doğada sessizce yürümek, doğadaki sesleri, kokuları, renkleri hissetmek, kısaca doğayı içine çekmek bulunuyor.
Sonbaharın zindelik veren havasıyla beraber NG Sapanca’da Orman Terapisi akımını deneyimlemek isteyenler, doğanın iyileştirici gücüyle buluşuyor. Araştırmalar ormanda yapılan 15 dakikalık yürüyüşün kan basıncı ve stres seviyesinde düşüş, konsantrasyonda ise artış sağladığı gösteriyor.

Orman Terapisi nedir?

Japonya’da 80’li yıllarda “Duyularınızı uyandırın, zihninizi rahat bırakın” mottosu ile hayata geçen Orman Terapisi, bugüne kadar gerçekleştirilen birçok bilimsel araştırmayla, ağaçların salgıladığı “fitonsit” isimli maddelerin insan sağlığına olan olumlu etkisi kanıtlandı ve Japon Sağlık Bakanlığı shinrin-yoku’nun (orman terapisi) tıp literatürü içinde değerlendirilmesini sağladı.

Orman Terapisi’nin faydaları

Yapılan araştırmalar doğrultusunda Orman Terapisi, bağışıklık sistemindeki faydalı hücreleri güçlendirir, tansiyonu dengeler, kortizol seviyesini düşürerek stresi azaltır, kan şekerini düşürür, çocuklar dahil olmak üzere odaklanmayı artırır, enerji seviyesini yükseltir, depresyona ve uykusuzluğa iyi gelir.

NG Sapanca’da Orman Terapisi

Her biri kayıt altında binlerce ağacın bulunduğu ormanın içinde yer alan NG Sapanca’nın yemyeşil, huzur dolu doğasında eğitimli terapist eşliğinde Orman Terapisi’ni deneyimleyebilir, doğanın iyileştirici gücünü hissedebilirsiniz.

Orman Terapisi seansının ardından bu konsept için özel olarak hazırlanmış, Sapanca’nın bitki örtüsünde sık rastlanan ıhlamur ve kestane ağaçlarının özlerinden hazırlanan yağlarla yapılan “Forest Therapy – Five Senses” ya da “Forest Therapy – Ice Stone” masajları ile unutamayacağınız bir gün geçirebilirsiniz.

[irp posts=”787″ name=”Birce Akalay anne olma isteğini bu sözlerle açıkladı”]

NG Sapanca Orman Terapisi adalet kocaeli

http://www.adaletkocaeli.com/saglik-icin-sudan-sonra-en-cok-proteine-ihtiyacimiz-var/

Share this content: