Migros Money Club Yılbaşı
HABERLER

Migros Araştırdı Tüketici Tercihi Evde Yılbaşı Eğlencesi

10 milyonun üzerindeki Money Club üyesinin yılbaşı dönemindeki harcamalarını analiz eden Migros, ek olarak yaptığı anket çalışmasıyla müşterilerinin yılbaşı alışveriş tercihlerini tespit etti. Migros Money Club Yılbaşı

Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

Araştırma sonuçlarına göre yılbaşında yakınlarına hediye alanların oranı yüzde 83. Hediye tercihlerinin ilk sırasında kozmetik ürünleri bulunuyor. Tüketicilerin yüzde 94’ü yılbaşı gecesini evde ve yüzde 78’i aileleriyle geçiriyor. Yılbaşı için farklı bir alışveriş listesi oluşturanların oranı yüzde 69’u bulurken, listenin ilk sırasında atıştırmalıklar yer alıyor.

Migros Sanal Market Alışveriş Yap

Türkiye’nin 81 ilinde bulunan mağazalarının yanı sıra en büyük ve yaygın e-ticaret sitesi Migros Sanal Market ile hizmet veren, sektörün lider markası Migros, 10 milyonun üzerindeki Money Club üyesinin tercihlerini, yaptığı anket çalışmasıyla destekleyerek müşterilerinin yılbaşı tercihlerini ortaya çıkardı.

Migros Ticaret A.Ş. Büyük Mağazacılık İş Birimi Direktörü Cüneyt Taşpek

Migros’un yılbaşını evde geçirmek isteyen tüketicileri için en kaliteli ürünleri en uygun fiyata sunduğunu söyleyen Migros Ticaret A.Ş. Büyük Mağazacılık İş Birimi Direktörü Cüneyt Taşpek, “Yaptığımız araştırmaya göre tüketicilerimizin yüzde 71’i yeni yılı kendi evinde karşılamayı tercih ederken yüzde 23’ü de yakınlarının evinde geçirmeyi planlıyor. Yeni yıla aileleriyle girmek isteyenlerin oranı yüzde 78, arkadaşlarıyla bir arada olacakların oranı yüzde 12, eşiyle baş başa olmayı planlayın oranı ise yüzde 8’e denk geliyor. Hazırladığımız kampanyalarla ve yılbaşı sepetleriyle müşterilerimizin geçirecekleri bu değerli anları daha da keyifli kılmak için çalışıyoruz” dedi.

Yılbaşı hediyelerinde başı kozmetik ürünleri çekiyor

Araştırmanın yüzde 61’ine erkek tüketicilerin yanıt verdiğini belirten Cüneyt Taşpek, “Yılbaşı için yakınlarına hediye alanların oranı yüzde 83’ü buluyor. Hediye tercihlerinin ilk sırasında yüzde 58’lik oranıyla kozmetik ürünleri gelirken, bunu yüzde 52 ile oyuncaklar ve aile oyunları takip ediyor. En çok tercih edilen diğer hediyeler ise züccaciye ve ev eşyaları, elektrikli ve elektronik ev aletleri, ev tekstili, Milli Piyango Bileti ve yılbaşı sepeti. Biz de yılbaşı döneminde herkesin istediği hediyelere kolayca ulaşabilmesi için özel imkanlar sunuyoruz” dedi.

Yılbaşı alışverişlerinin vazgeçilmezi atıştırmalıklar

Yılbaşı için her zamankinden farklı bir alışveriş listesi oluşturanların oranı yüzde 69’u bulurken bisküvi, cips, çerez gibi atıştırmalıklar, meyve-sebze ve alkolsüz içecekler listenin ilk 3 sırasında yer alıyor. Yılbaşı sofralarının yemek tercihlerinde başı zeytinyağlılar çekerken, ikinci sırada etli yemekler ve üçüncü sırada mezeler bulunuyor. Yılbaşının klasik menüsü hindi alışverişi yapanların ise son 7 ayda hindi satın almadığı ve sadece yılbaşı gecesi için hindi tercih ettiği görülüyor. Hindi tercih edenlere yaş grubu olarak bakıldığında 49 yaş altı müşterilerin çoğunluğu oluşturduğu ortaya çıkıyor. Tatlıları da yılbaşı sofralarından eksik etmeyen müşteriler, daha çok geleneksel tatlılar olan baklava, revani ve şekerpare gibi şerbetli tatlıları tercih ediyor. Meyvelerde ise tercihler ağırlık olarak nar ve elma gibi sert meyvelere kayıyor.

Yılbaşı geceleri aile oyunlarıyla şenleniyor

Yeni yılı evde karşılamayı planlayanların en büyük eğlencesini aile oyunları oluşturuyor. Yılbaşında aile oyunlarını yüzde 54 oranıyla 35-49 yaş aralığındaki müşteriler tercih ediyor; oyun sevenlerin yüzde 53’ü ise erkeklerden oluşuyor.

[irp posts=”1377″ name=”2018 yılında en çok konuştuğumuz haberler belli oldu”]

Migros Money Club Yılbaşı

Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

http://www.adaletkocaeli.com/medya-takibinin-oncu-kurumu-ajans-press-arastirdi/

Paylaşım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...