HABERLER

Kral Şakir’in ünü Türkiye sınırlarını aştı!

Cartoon Network Türkiye’nin ilk yerli yapım çizgi filmi Kral Şakir, eğlenceli hikayesini Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya taşıyor. Cartoon Network Kral Şakir

Grafi 2000 ve Varol Yaşaroğlu imzalı yüzde yüz yerli animasyon dizisi Kral Şakir, 25 Kasım’dan itibaren Cartoon Network’ün Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayın yapan kanalında başlıyor. Kral Şakir bu yayın aracılığıyla, Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt ve Katar’ın da içinde olduğu 19 ülkeden milyonlarca çocuk ile buluşuyor.

Türk bir aslan ailesinin başından geçen olayları eğlenceli ve neşeli bir dille anlatan ilk yerli yapım Kral Şakir, 25 Kasım’dan itibaren Cartoon Network’ün Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayın yapan kanalında başlayacak. Aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt ve Katar’ın da olduğu 19 ülkede yayınlanacak olan animasyon dizisi, Cartoon Network’ün Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayın yapan kanalı aracılığı ile 200 milyon kişiye ulaşacak.

Laith The King ismiyle yayınlanacak Kral Şakir’in Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da yayınlanacak versiyonunda Arapça’nın 8 ayrı lehçesi kullanılacak ve çizgi filmde yer alan karakterlerin isimleri de Arapça’ya çevrilecek. Bu versiyonda en sevilen karakterlerden Kral Şakir-Laith the King, Fil Necati ise Falafeelo the Elephant olarak adlandırılacak. Bunun yanında çizgi filmdeki diyaloglar ve espriler de yayınlandığı kültüre göre yeniden düzenlenecek.

Varol Yaşaroğlu: Kral Şakir dünyaya ulaşacak

Kral Şakir’in Türk kültürünü yansıttığını belirten Varol Yaşaroğlu, “Kral Şakir ilk kez yayınlandığı 2016 yılından bu yana uzun bir yol kat etti ve 7’den 70’e birçok kişinin sevgisini kazandı. Cartoon Network Türkiye ile bu sevgiyi hak ettiği yere ulaştırmak için üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz. Kral Şakir gibi güçlü karakterleri olan ve Türk kültürünü yansıtan yerli yapımları sadece Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da değil dünyanın birçok ülkesi ile buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

[irp posts=”1039″ name=”Çocuklarda alerjiye karşı alınabilecek 10 önlem”]

Cartoon Network Kral Şakir

Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

http://www.adaletkocaeli.com/cocuklarda-alerji-onlemleri/

Cartoon Network Kral Şakir, çizgi filmler, çizgi film kanalları, en sevdiğim çizgi film, çizgi filmleri seviyoruz, çizgi film çizerleri, adalet kocaeli, turkuaz kocaeli

Paylaşım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...