MAGAZİN

AYŞEN BİTEN’İN İKİNCİ KLİP HEYECANI

‘YAĞMUR DAMLASI GİBİ’ KLİPLENDİ

Geçtiğimiz yaz 14 parçadan oluşan ilk türkü albümü ‘Pinhan’ ile müzik dünyasına giriş yapan Ayşen Bitenalbümde yer alan ‘Yağmur Damlası Gibi’ adlı Karadeniz Türküsü’nü kliplendirdi.

Albümün ilk klibini ‘Açıl Ey Ömrümün Varı’ adlı türküye çeken Biten, ikinci klibini yayınlamanın heyecanını yaşıyor.

Ayşen Biten’in ‘Ahenk Müzik’ etiketiyle yayınlanan ‘Pinhan’ adlı albümünün ‘Yağmur Damlası Gibi’ adlı türküye çekilen klibi, kısa sürede Youtube üzerinden 270 bin kişi tarafından izlendi.

 

ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliğini bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarında yüksek lisans yapan Ayşen Biten, yolun başında olmasına rağmen yeteneği ve dinleyenlerin içini ısıtan sesiyle müzik dünyasına oldukça iddialı bir giriş yaptı.

Genç solist bu albümdeki müzik yolculuğunu kendi cümleleriyle şu şekilde ifade ediyor;

“Silifke’nin Bad-ı Sabah’ında Endülüs İspanya’sının Flamenko’su ve Güney Amerika kıtasının Latin dokunuşları var bu albümde. Amasya’dan semahı alıp, dünyanın her köşesinde ilgi duyulan rock müziğe bir yolculuk var. Sanki Viyana’da lirik bir piyano sonatının kucakladığı kemençe ile bir Karadeniz hüznü var. Arpla klasik kemençenin buluştuğu Aksaray türküsünde Parthenon tapınağındaki tanrılara öfke var. En çok da Anadolu’nun her yerinden gönlümüze akmış seslerin dünya müziğiyle kucaklaşması var”

İşte Ayşen Biten Pinhan’la bu kucaklaşmanın sırlarını kulağınıza fısıldıyor…

Albümü linkten dinleyebilirsiniz

https://open.spotify.com/artist/288uoF31CI0nUtw8KMsQ8p

Paylaşım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...