HABERLER MAGAZİN

Sultanahmet Köftecisi’ne “Yılın Köftecisi” Ödülü

İstinye Üniversitesi’nde 5 bin öğrencinin oylarıyla belirlenen “İstinyeli Ödülleri”nde, “yılın köftecisi” kategorisinin birincisi 1920 Sultanahmet Köftecisi oldu. Sultanahmet Köftecisi İstinyeli Ödülleri

İstinye Üniversitesi’nin ilkini “lezzet” kategorisinde düzenlediği “İstinyeli Ödülleri”nde, 1920 Sultanahmet Köftecisi “Yılın Köftecisi” ödülüne layık görüldü. Sultanahmet Köftecisi İstinyeli Ödülleri, meşhur köfteciler kocaeli, en iyi köfteci, en iyi köfte nerede, kocaeli köfteciler, izmit köfteciler Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

1920 Sultanahmet Köftecisi Onursal Başkanı Mehmet Tezçakın

1920 Sultanahmet Köftecisi Onursal Başkanı Mehmet Tezçakın, ödüllerin yaklaşık 5 bin öğrencinin oylarıyla belirlendiğini anımsatarak, “Ana başlığı Lezzet olan İstinyeli Ödülleri’nde her kategoride 5 aday belirlenmiş ve 5 bin öğrenci adaylar için oy kullanmış. Yılın Köftecisi dalında yüzde 50’inin üzerinde oy alarak birinci seçildiğimizi öğrendik. Bu da bizi mutlu etti” dedi.
İstinye Üniversitesi’nin “Gastronomi ve Mutfak Sanatları”, “Aşçılık” gibi bölümleriyle yeme-içme sektörünün kalifiye eleman ihtiyacını sağlamada önemli yeri olduğunu kaydeden Tezçakın, “Her biri geleceğin şefi, aşçısı, ustası olacak öğrencilerin verdiği oylarla kazanılan bu ödül, bizim için çok anlamlı ve değerli” diye konuştu.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu

Törende, 1920 Sultanahmet Köftecisi Onursal Başkanı Mehmet Tezçakın ve CEO’su Mert Tezçakın’a ödüllerini, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu verdi.
Elmacıoğlu, ödülü verirken yaptığı konuşmada, 1920 Sultanahmet Köftecisi’nde 3 ve 4’üncü nesillerin işbaşında olduğunu anımsatarak, “Asırlık bir işletme olan Sultanahmet Köftecisi adını yurt içi ve yurt dışında duyurdu. Bu lezzeti yüz yıl boyunca koruyabildikleri için kendilerini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

1920 Sultanahmet Köftecisi CEO’su Mert Tezçakın

1920 Sultanahmet Köftecisi CEO’su Mert Tezçakın da, sektörün geleceği gençlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Bizler geleneklerimize sıkı sıkıya bağlı bir müessesesiyiz. Sadece lezzetimizi değil, sunum geleneğimizi de yüzyıldır koruyarak bugünlere geldik. Bu ödülle, işletmemizin, sektörün geleceği gençler tarafından sahiplenildiğini görmek onur verici” dedi.

[irp posts=”965″ name=”SİGARA ve ALKOL BUNAMA RİSKİNİ ARTIRIYOR”]

Sultanahmet Köftecisi İstinyeli Ödülleri

Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

http://www.adaletkocaeli.com/alzheimer-demans-nedir-nasil-korunulur/

Paylaşım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...