HABERLER

LEGO® DUPLO® setleriyle küçük ellerde büyük başlangıçlar!

Okul öncesi döneminde olan çocuklar için tasarlanan LEGO® DUPLO® setleri,
1,5 –  5 yaş arası minikler için eğlenceli bir başlangıç sunuyor. Küçük eller için geliştirilen setler, çocukları oyun yoluyla öğrenmeye teşvik ederken onların yaratıcılık, iletişim ve problem çözme gibi becerilerini geliştiriyor.

1,5 – 5 yaş arası; çocukların gerçek potansiyelini gerçekleştirmesinde bütüncül gelişimin çok önemli bir rol oynadığı erken çocukluk dönemidir. Bütüncül yaklaşım, temel sosyo-duygusal, fiziksel, yaratıcı ve bilişsel becerileri benimseyerek tam bir çocuk gelişiminin önemini vurgular. Çocukların bütüncül gelişimine katkı sağlamak için tasarlanan LEGO® DUPLO® setleri, küçük ellere keyifli ve rahat bir oyun deneyimi sunuyor. Birlikte oynamak, sosyal becerilerin ve empati kurma yeteneğinin geliştirilmesine yardımcı oluyor ve çocuklarla ebeveynleri arasındaki bağı güçlendiriyor.

Çocuklar LEGO® DUPLO® parçalarıyla oynarken, nasıl bir LEGO® inşa etmeyi hayal ettiklerini ve bu konuda nasıl bir yardıma ihtiyaçları olduğunu ifade ediyorlar. Bu da onların, aileleriyle ve arkadaşlarıyla etkili iletişim becerisi geliştirmesini sağlıyor.

LEGO® DUPLO® setleri, parçaları birleştirme, kümeleme ve takma gibi etkinlikleriyle küçük çocukların el-göz koordinasyonunun gelişmesine yardımcı oluyor. Tüm bunlara ek olarak LEGO® DUPLO® çocukların farkındalığını artırırken, sorunları çözme ve mantıklı çözümler bulma konusunda gelişmelerini sağlıyor. 

LEGO® DUPLO® İtfaiye Helikopteri ve Polis Arabası (10957)

Küçük çocuklar, itfaiye helikopteri ve polis arabasıyla her zaman yangınları söndürmeye, insanları kurtarmaya ve ellerinden geldiğince yardım etmeye hazırlar! İtfaiye helikopteri ve itmeli polis arabası oyun seti, pervanesi dönen, parçalarla yapılan bir helikopter, sirenli (ses çıkarmaz), çekmeli bir polis arabası ve modellerin gerçek boyutlu resimlerinden oluşan yapım kartları içerir. Aksiyon dolu rol yapma, heyecan verici kurtarma hikâyeleri oyunlara esin kaynağı olurken çocukların sosyal ve duygusal becerilerini geliştirir.

LEGO® DUPLO® Tek Boynuzlu At

Herkesin sevdiği büyülü tek boynuzlu at yeni bir hediye paketinde geliyor! Oyun seti, parçalarla yapılan tek boynuzlu at, iki yıldız, bir gökkuşağı ve tekerlekli iki vagon içeriyor. Tekerlekli vagonlara takılan, küçük çocuklara uygun parçalarla tek boynuzlu at treni, oyun olasılıklarıyla dolu. Ayrıca, çocukların yapım parçalarını konumlandırmasına yardımcı olan yapım kartları da setin içerisinde yer alıyor. Bu sevimli set sadece eğlenceli değil, aynı zamanda çocuklara renkleri ve şekilleri öğretmek için mükemmel bir araç!


LEGO® DUPLO® Hayvan Treni

Küçük bir çocuğu hayvanlar âlemiyle tanıştırmanın mükemmel yolu olan çekilebilen hayvan treni oyuncağı ile çocuklar sevimli hayvanlar yapıp vagonlarla oynayarak keyifli anlar yaşıyor. Oyun seti, parçalarla yapılan bir fil, kaplan, zürafa, panda, tekerlekli iki vagon ve yapım kartları içeriyor.  Zürafanın boynunun sallanabiliyor olması gibi eklenen yeni özellikler, bu eğlenceli ve eğitici oyuncağa ekstra neşe katıyor. Vagonları tekrar tekrar yapıp sıraya koyarken, hayvanları trene bindirip indirirken ve üst üste dizerken çocukların ince motor becerileri gelişir ve çocuklar hayal gücüne dayalı rol oyunlarının büyülü dünyasını keşfederler.

Paylaşım

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir