GÜNCEL

Hava kirliliği arttı, temiz bir nefes almak zorlaştı

“Doğru hava uzmanı” sloganını benimseyen inovatif ürünleriyle iklimlendirme sektörüne öncülük eden Daikin, ürettiği hava temizleme cihazlarıyla iç ortam havasını kusursuz hale getiriyor. Patenti Daikin’e ait olan Flash Streamer teknolojisine ve HEPA filtreye sahip Daikin hava temizleme cihazları, kapalı mekanda daha çok vakit geçirilen kış aylarında kullanıcılara ‘gerçek bir nefes’ aldırıyor.

Daikin, fısıltı kadar sessiz çalışabilen hava temizleme cihazları ile aynı zamanda iç ortama nem  verme özelliğine sahip cihazlar da sunuyor.10 yıl filtre değişimi gerektirmeyen hava temizleme cihazları, kullanıcılara iç ortam hava kalitelerini artırma imkanı sağlıyor.

Dünya nüfusunun neredeyse yarısı hava kalitesinin iyi sayılmadığı bölgelerde yaşıyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre yılda yaklaşık 7 milyona yakın ölüm,  hava kirliliği ile ilişkilendiriliyor. 117 ülke ve 6 bin 475 şehrin hava kirliliği değerlerinin analiz edildiği 2021 Dünya Hava Kirliliği Raporu’na göre Türkiye, hava kirliliği sıralamasında 46’ncı sırada yer alıyor.

Dış hava kirliliği konusunda ağır bir tablonun varlığından söz eden uzmanlar, asıl tehlikenin iç ortam havasında olduğunu belirtiyor. Kötü iç hava kalitesi, akut sağlık problemlerine yol açarken, bedenin zindeliğini kaybetmesine ve konsantrasyon eksikliği gibi sorunlara neden oluyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün istatistikleri standartların altındaki iç hava kalitesi nedeniyle yılda 4,3 milyon insanın yaşamını kaybettiğini gösteriyor. Uzmanlar, iç mekanlarda kaliteli ve doğru bir hava solumak için HEPA filtresi olan hava temizleme cihazlarının kullanılmasını öneriyor. Çevreci ve inovatif cihazlarıyla iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin, patenti kendisine ait üstün Flash Streamer teknolojisine ve elektrostatik HEPA filtreye sahip hava temizleme cihazları ile kullanıcılara temiz havanın anahtarını sunuyor.

EN YENİLİKÇİ HAVA TEMİZLEME TEKNOLOJİSİ

Daikin’in üstün Flash Streamer teknolojisine ve elektrostatik HEPA filtreye sahip hava temizleme cihazları ve ailenin en yenisi MC30Y kullanıcılara kaliteli hava sunuyor. Flash Streamer teknolojisi yüksek hızlı elektronlar ile toz, polen, küf, koku gibi istenmeyen faktörlerin moleküllerini ayrıştırarak yok edilmesi esasına dayalı olarak çalışıyor. Bu teknoloji sayesinde partiküller daha ilk aşamada yok olmaya başlıyor. Daikin patentli bu teknoloji, sektörün en yenilikçi ve iddialı hava temizleme teknolojisi olarak gösteriliyor. Diğer üreticilere ait ürünlerde ise bu fonksiyon UV lambaları ile sağlanmaya çalışılıyor. 

Daikin hava temizleme cihazları Flash Streamer teknolojisinin yanı sıra elektrostatik HEPA filtre ile güçlerini üst düzeye çıkarıyor. 0,3  µm (mikron) partiküllerin yüzde 99,97’sini yakalayan elektrostatik HEPA filtre, filtrenin inceliğine dayanan geleneksel HEPA filtrelere kıyasla daha düşük basınç kaybına sahip. Bu da daha iyi temiz hava anlamına geliyor. Bir insan saç telinin 50- 70  µm (mikron) çapında olduğu ya da bir kum tanesinin 90  µm (mikron) çapında olduğu göz önüne alındığında, Daikin hava temizleme cihazlarının küçük partikülleri yakalamadaki teknolojik üstünlüğü ortaya çıkmış oluyor.

10 YIL FİLTRE DEĞİŞİM MALİYETİ YOK

Daikin’in benzersiz ‘Flash Streamer’ teknolojisi, elektrostatik HEPA filtre üzerinde tutulan zararlı maddeleri ve koku giderici filtre tarafından emilen kokuları ayrıştırıyor. Geleneksel hava temizleyicilerden farklı olarak, kolayca kirlenen ve düzenli olarak değiştirilmesi ve atılması gereken aktif karbon filtresine ihtiyaç bırakmıyor. Cihazlar için tasarlanmış filtreler 10 yıl süreyle kullanılabiliyor ve tüketiciler bu 10 yıl boyunca filtre değişim maliyetinden etkilenmiyor. Daikin hava temizleme cihazları, standart toz ve koku sensörlerinin yanı sıra çok daha hassas PM 2.5 sensörleri de barındırıyor. Böylece gözle görülmeyecek kadar küçük olan ve solunum yollarına zarar veren partiküller dahi cihazda hapsedilip, etkisiz hale getiriliyor.

 NEM VERME ÖZELLİĞİ İLE İDEAL HAVA                                  

‘Allergy UK’ tarafından onaylı olan Daikin Hava Temizleme Cihazları[1],  temiz havaya daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde iç ortama kaliteli hava getiriyor. Daikin, hava temizleme cihazı ürün gamında, kuru iç ortam havasında nem verebilme özellikli cihazlar da sunarak; özellikle kış aylarında kuruyan iç ortam havasında ideal nem oranını sağlıyor. Bir su haznesi desteğiyle bu özelliği sağlayan cihaz, insan doğasının ihtiyaç duyduğu nem ihtiyacını karşılar nitelikte.[2]

Üstün teknolojilerinin yanı sıra tasarım anlamında da hava temizleme cihazı modellerini geliştiren Daikin,  daha az hacim kaplayan, daha hafif ve şık bir kule görünümüne sahip ürünleriyle de evler, ofisler, hastane odaları, kreşler, sınıflar, toplantı odaları gibi alanlara uygun büyüklüklerde cihazlar sunarak çeşitli alanlar için çözüm sağlıyor.

İç hava kalitesini önemseyen, hava temizliği duyarlılığı yüksek, polen ve toz bazlı alerjisi olanlar için son derece ideal ürünler olan Daikin hava temizleme cihazları, çocuk kilidi, anti-polen modu, otomatik fan modu, ekran parlaklık ayarı ve elektrik kesintisinden sonra otomatik yeniden başlatma gibi işlevleriyle de dikkat çekiyor. 19 dB(A) sessizliğinde çalışan cihazlar konforlu bir şekilde iç hava kalitesini artırıyor. ‘

FISILTI KADAR SESSİZ ÇALIŞMASIYLA KONFOR SUNUYOR

Daikin hava temizleme cihazı ailesinin en yeni üyesi MC30Y, konut ve ticari alan uygulamalarında, Kanada standardına göre 46 m²’ye kadar olan mahallerde optimum çözüm sunmak üzere tasarlandı. Minimum fan devrinde 19 dB(A) sessizliğinde çalışan cihaz; fısıltı kadar sessiz olmasıyla kullanıcılar fark etmeden temiz hava sağlıyor. Diğer Daikin hava temizleyiciler gibi elektrostatik HEPA filtre ve benzersiz Daikin teknolojisi olan Flash Streamer teknolojisi barındıran ürün, kullanıcılara kaliteli bir iç ortam havası sunuyor.

Paylaşım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir