Dijital Güzellik Asistanı Melo App 

MeloKnows’un ilk ürünü olan Melo App, Türkiye’de kişisel bakım ve güzellik hizmetlerini sadece “bir tıkla” müşterilerinin bulunduğu konumda; evinde, ofisinde, otelinde almasını sağlayan ilk teknoloji girişimi. Dijital güzellik asistanı Melo App, dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci etkisindeki yaz makyaj trendlerine ayna tutuyor. “No Makeup trendi pandemi ile hayatımızın ortasına otursa da bu yaz renkleri yavaş yavaş geri getirdiğimiz bir yaz olacak” diyen Melo App Kurucusu ve Makyaj Sanatçısı Melis Bilgili Baki, pratik, bulaşmayan, tek bir bölgeye odaklanmış ve cesur bir görünümün bu yaz makyajlara hakim olacağını söylüyor. İşte Makyaj Sanatçısı Melis Bilgili Baki’den 2021 yaz sezonunun en çarpıcı 4 makyaj trendi…

Pandemi hayatımızda birçok şeyi değiştirdi, dijitalleştirdi. Kim derdi ki güzellik ve bakım hizmetlerinin de dijitalleşeceğini! Dijital güzellik asistanı Melo App, geçmişi çok eskilere dayanan kuaför ve güzellik hizmetlerinin yeni dönem ekonomisine kazandırılmasının özel örneklerinden biri. Melo App, kişisel bakım ve güzellik sektöründe yer alan firmaların, müşterilerin ve uzmanların ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş ve inovatif çözümler üreten bir teknoloji ve reklam şirketi olan MeloKnows Bilgi Teknolojileri ve Reklam Hizmetleri AŞ’nin de ilk ürünü.

Melo App, Türkiye’de kişisel bakım ve güzellik hizmetlerini sadece “bir tıkla” müşterilerinin bulunduğu konumda; evinde, ofisinde, otelinde almasını sağlayan ilk girişim. En yetenekli kişisel bakım ve güzellik uzmanlarını bir araya getirerek bu hizmetlere ihtiyacı olan müşterilerin, istediği uzmandan istediği yer ve zamanda kolayca randevu almasını ve güvenli ödeme yapmasını sağlayan bir dijital güzellik asistanı olarak hizmet veriyor.

Bu yaz renkleri geri getiriyoruz!

Pandemi ile birlikte her ne kadar maskelerin ardına gizlensek de her durumda kendimizi iyi hissetmek, yazın ışıltısını etrafımıza yaymak isteyenler yeni trendleri merakla bekliyor. “No Makeup trendi pandemi ile hayatımızın ortasına otursa da bu yaz renkleri yavaş yavaş geri getirdiğimiz bir yaz olacak” diyen Melo App Kurucusu ve Makyaj Sanatçısı Melis Bilgili Baki, pratik, bulaşmayan, tek bir bölgeye odaklanmış ve cesur bir görünümün bu yaz makyajlara hakim olacağını söylüyor. İşte Makyaj Sanatçısı Melis Bilgili Baki’den 2021 yaz sezonunun en çarpıcı 4 makyaj trendi…

Doğal bronzluk

Sert kontörlerin ve patlayan aydınlatıcıların da bu yaz makyajlarımızda yeri yok. Ten olabildiğince sade, fazla yağlı bölgelerin pudra ya da mat bir fondöten ile matlaştırıldığı, kızarıklık ve morlukların bölgesel olarak kapatıldığı ve elbette bronz bir görünüm bu yaza hâkim olacak. Buradaki en önemli ayrım ise; bronzluğu doğal bir görünüm verecek şekilde uygulayabilmek. Cilt renginiz sıcak alt tonluysa yani içinde pembelerin daha çok olduğunu görüyorsanız kızıl-bakır, cildiniz soğuk alt tonluysa yani içinde daha çok sarı görüyorsanız sarı-altın yani amber tonlarına gitmelisiniz. Bu tonlar bronzlaştığınızda cilt renginizin dönmesi muhtemel tonlardır. Böylece cilt renginize daha yakın bir bronzluk elde edebilirsiniz. Sağlıklı bir bronzluk için normalde bronz pudrada sedefli pudra formlarını önersek de bu yaz, ürünlerin bulaşmaması hala önemli bir faktör olduğu için pudrada mat bir yapı tercih edebilirsiniz.

Çekik gözler, doğal kirpikler

Göz gerdirme operasyonu ve botoks gibi işlemler popüler hale geldikçe biz de bu görünümleri arar olduk. “Fox eye” yani “tilki göz” dediğimiz uygulama ise gözlerimizi botoks olmadan çekik ve keskin gösteren bir uygulama. Sizin de göz kapağınız düşükse ya da gözlerinizi daha çekik göstermek istiyorsanız “fox eyeliner” sizin için kurtarıcı olabilir. Fox eyeliner uygulaması kesinlikle daha kolay; sadece göz pınarı ve gözün sonunda eyeliner hattını çiziyoruz ve göz ortasını boş bırakıyoruz. Bu eyeliner’ı tamamlayan en önemli görünüm ise, dibi doldurulmuş ve yana taranmış kirpikler. 

Pembe ve kırmızılar geri dönüyor!

Bu yaz herkesin ihtiyacı olan renkler geri dönüyor. Dudak ve yanaklarda pembe, kırmızı ve turuncu tonlarını bol bol göreceğiz. Doğal bronz bir görünümün üzerine uygulanan pembe ve kırmızı ton allıklarla daha canlı bir görünüm oluştururken aynı tonlarda bir ruj ile tüm görünümü tamamlayabiliriz. Uygulanan ruj rengi makyajda odak noktasını dudak yapacak şekilde de olabilir; yanak ve dudaklar uyum içerisinde daha doğal bir görünüm de olabilir. Bu uygulama için krem ya da likit allıklar oldukça kurtarıcı.

Grafik Eyeliner

Fox eye’da belirli bir bölgeye genelde siyah tonlarında uygulama yaparken, bu trendde rengarenk eyeliner’ları kirpik hattımız dışındaki bölgelere de uygulayabiliyoruz. Hatta tek renk ile sınırlı kalmayıp birçok rengi tek eyeliner hattında ya da birden fazla eyeliner hattında kullanabiliriz. Böyle bir görünüm yaptığımızda eyeliner’ı bir aksesuar gibi kullandığımız için makyajın geri kalanında nude tonları tercih edebiliriz.

www.meloknows.com

Share this content: