Baba Çocuk İlişkileri Nasıl Olmalı

Hasbro Gaming’in 250 ebeveyn ve çocuklarıyla yaptığı araştırma, çocukların yüzde 93’ünün ebeveynleriyle daha fazla oyun oynamak istediğini gösteriyor. Babalar başta olmak üzere ebeveynlerin çoğunluğu da çocuklarıyla yeterince bir arada olamadıklarını düşünüyor.
Çocuk Gelişimi ve Özel Eğitim Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt, ailece geçirilen zamanların bireylerdeki olumlu etkilerinin önemine dikkat çekiyor.  Baba Çocuk İlişkileri Nasıl Olmalı

Kocaeli Gazeteler, İzmit Gazeteler, Gölcük Gazeteler, Gazeteler Kocaeli, Gazeteler İzmit, Gazeteler Gölcük

Adalet Kocaeli Gazetesi

Kocaeli Gölcük’e Hoş Geldin Volkswagen! Volkswagen Gölcük’te Üretime Başlıyor!

Hasbro’nun, Hasbro Gaming markası için Türkiye’de gerçekleştirdiği “Ebeveyn ve Çocuk Etkileşimi Araştırması”, hem ebeveynlerin hem de çocukların birbirleriyle daha fazla zaman geçirmek istediğini ortaya koyuyor. Mobil araştırma yöntemiyle 4-11 yaş arası çocuğu olan 250 ebeveyn ve çocuklarıyla gerçekleştirilen araştırmaya göre ebeveynlerin yüzde 54’ü çocuklarıyla, çocukların ise yüzde 93’ü ebeveynleriyle daha fazla zaman geçirmek istiyor. Özellikle babaların yüzde 64’ü çocuklarıyla yeterince zaman geçiremediğini düşünürken araştırma verileri de 10 çocuktan 7’sinin en çok zaman geçirdikleri kişinin anneleri olduğunu gösteriyor; anneleri yüzde 12 ile büyükanne/büyükbabalar ve yüzde 7 ile babalar takip ediyor.

Babalar günde bir ya da iki saatini çocuklarıyla geçirebiliyor

Anneler çocuklarıyla günde ortalama 5 saatten fazla zaman geçirdiğini söylerken, babalar günün 1 ila 2 saatini çocuklarıyla geçirdiğini söylüyor. Ebeveynlerinin tamamının çocuklarıyla en çok bir arada olduğu saatler yüzde 65’lik bir oranla 19.00 – 23.00 arasında. Ancak hafta içi geçirilen bu süreye yemek yemek, ödev yapmak, aynı odada televizyon izlemek de dahil. Hatta okul zamanı çocukların daha erken yattığı düşünülecek olursa birlikte iletişimli olarak geçirilen süre daha da kısalıyor. Hafta sonları ise ebeveynlerin çocuklarıyla en çok bir arada olabildikleri zamanlar. Araştırmaya göre ebeveynlerin yüzde 68’i çocuklarıyla en çok cumartesi ve pazar günleri zaman geçirebiliyor; bu oran 9-11 yaş aralığında yüzde 81’e çıkıyor.

[irp posts=”2039″ name=”Adalet Kocaeli Gazetesi Yayın Hayatına Mayıs Sonunda Başlıyor!”]

Baba Çocuk İlişkileri Nasıl Olmalı

Adalet Kocaeli Gazetesi

Baba Çocuk İlişkileri Nasıl Olmalı, Anne Çocuk İlişkisi, Kocaeli Gazeteler, İzmit Gazeteler, Gölcük Gazeteler, Gazeteler Kocaeli, Gazeteler İzmit, Gazeteler

Share this content: