HABERLER

147 BEBEK VE ÇOCUĞUN SAĞLIKLI GELİŞİMİ İÇİN BİR ADIM DA SİZ ATIN!

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı–Cerebral Palsy Türkiye, engelli çocuklar için 3 Kasım Pazar günü gerçekleşecek, İstanbul Maratonu’na katılıyor.

Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayan ve Cerebral Palsy farkındalığı için birçok etkinlik düzenleyen Cerebral Palsy Türkiye, ‘Engelli Çocuklar İçin Koş” kampanyasıyla engelli olma riski taşıyan 147 bebek ve çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı–Cerebral Palsy Türkiye’ye destek amacıyla; 14 kurumsal firmadan 250’den fazla koşucumuz İstanbul Maratonu’nda yerini alacak.

Cerebral Palsy, gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, doğum sırası ve doğum sonrasında meydana gelebilecek, çocuklukta en sık rastlanan fiziksel engellik durumu olarak karşımıza çıkıyor. Hasar görmüş beyne erken müdahale ve hayat boyu rehabilitasyon uygulaması ile olumlu gelişmeler sağlanabiliyor.

CerebralPalsy Türkiye (Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı), Türkiye’de CerebralPalsy (CP) konusunda en geniş hizmet yelpazesine sahip ilk ve tek kuruluştur. CerebralPalsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, meslek sahibi olmaları ve sosyal hayatta daha fazla yer almaları için gerekli faaliyet ve gayretlerde bulunur. İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 35 dönüm alan üzerinde; Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ve Aile Danışma Merkezi bulunan Vakfı, kurulduğu günden bugüne 30 binden fazla çocuk ve ailesine hizmet verdi ve destek oldu. 1972 yılından beri, şeffaf ve hesap verebilirlik prensipleriyle hizmet veren Vakıf, konu hakkında bilinirliği artırmak ve çocuklara daha çok destek sağlayabilmek için 2018 yılı Eylül ayından itibaren “CerebralPalsy Türkiye” markasıyla yoluna devam etmektedir.

Detaylı bilgi için : www.tscv.org.tr

 

 

Paylaşım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...