Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Birimi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı işbirliği ile Derince Çenedağ Mevkiinde Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı fidan dikimine Kartepeli miniklerde katıldı. Kartepe Belediyesi çocuklar ağaç dikimi

Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Birimi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı işbirliği ile Derince Çenedağ Mevkiinde Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı oluşturuldu. Hatıra ormanı fidan dikimine 12 ilçeden katılım sağlanırken, Kartepe’den Tema Eğitim Programlarını uygulayan 17 Ağustos İlkokulu, Hasanpaşa Orta Okulu, Halise Türkan Orta Okulu, Bahçeşehir Koleji, Gülbahar Hatun Anaokulu, Derbent Anaokulu ve Ali Fuat Başgil SBL Okullarını Temsilen öğretmen ve okul müdürleri katıldı.

ÖĞRETMENLERİMİZE HEDİYEDİR

Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı fidan dikimi programı hakkında bilgi veren Çevre Mühendisi ve TEMA Kartepe İlçe Sorumlusu Gökçen Gönülay “24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle, yıllardır Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliği neticesinde, çevre ve ekosistem konusunda öğretmenlerle birlikte farkındalık oluşturuyoruz. Bu anlamda bize her türlü desteği veren öğretmenlerimiz adına ilimizde bir hatıra ormanı oluşturmak istedik. Ağaçlar sadece insanlar için oksijen kaynağı değil aynı zamanda toprağın koruyucusu ve insandan başka diğer canlı türlerine de ev sahipliği yapmaktadırlar. Bu bilgiler ışığında; toprağımızı koruyan ve kollayan ormanlarımızı, çocuklarımızı koruyan ve kollayan öğretmenlerimize hediye etmek bizim için büyük bir sevinç kaynağıdır” şeklinde konuştu.

BİNLERCE ÖĞRENCİYE ULAŞIYORUZ

“Kocaeli’de Tema Vakfı Eğitim Programlarını uygulayan 430 sınıfımız vardır” diyen KBB Başkan Danışmanı ve TEMA Vakfı İl Temsilcisi Nermin Tol “Bu da 430 öğretmenle birebir etkileşim içinde olmamız demektir. Binlerce öğrenciye ulaşıyoruz. Bizleri öğrencilerimizle buluşturan öğretmenlerimiz için oluşturduğumuz hatıra ormanımız meyve ağaçlarından oluşmaktadır. Meyvelerinden gelip geçenler, kuşlar böcekler yedikçe öğretmenlerimiz bir canlıya daha yardım etmiş olacaklar” ifadelerini kullandı.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez

ÇOCUKLARIMIZ BİZLERE GURUR VERİYOR

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise “Her yıl binlerce metrekare ormanımız çeşitli sebeplerle yok olmaktadır. Bu nedenle de dünyamızın havası gün geçtikçe kirlenmektedir. Daha temiz bir havayı solumak ve gelecek nesillerimize daha temiz bir dünya bırakmak için ağaçlandırmaya önem vermeliyiz. Kartepeli çocuklarımızın böyle bir projenin içerisinde yer almaları bizlere gurur vermektedir. Çocuklarımızın yetişmesinde çok büyük emeği geçen öğretmenlerimize böylesine güzel bir hediye oluşturmak için emeği geçen tüm katılımcılara teşekkür ederiz” değerlendirmesinde bulundu.

[irp posts=”1133″ name=”Başkan Doğan: Makam derdimiz yok hizmet heyecanımız var”]

Kartepe Belediyesi çocuklar ağaç dikimi

Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

http://www.adaletkocaeli.com/izmit-belediye-baskani-nevzat-dogan-malta-mahallesi/

Share this content: