İzmit Belediyesi Erasmus + Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi kapsamında gençleri Avrupa’ya gönderiyor. İzmit Belediyesi gençleri Avrupa adalet kocaeli

Avrupa Gönüllü Hizmeti (EVS) Nedir?

Avrupa Gönüllü Hizmeti (EVS – European Voluntary Service) 17 – 30 yaş arası gençlerin tercihen Avrupa ülkelerinden birinde 2 – 12 ay süreyle toplum yararına projelerde gönüllü olarak çalışmasını ve bu yolla kendini geliştirmesini amaçlayan bir AB Gençlik Programı. Projeye dahil gençlerin bütün masrafları Avrupa Birliği fonundan karşılanıyor. Avrupa Birliği, bu program ile özellikle AB içinde toplumsal uyumu güçlendirmeyi, gençler arasında dayanışma ve hoşgörünün geliştirilmesini amaçlıyor. Ayrıca gençler arasında aktif vatandaşlığın ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesi de Avrupa Gönüllü Hizmeti’nin amaçları arasında yer alıyor. Programa yıl içerisinde 3 kez başvurulabiliyor.

Başvuru tarihlerinin 15 Şubat, 26 Nisan ve 4 Ekim olduğunu söyleyen yetkililer “projeden yararlanmak isteyenleri belediyemizin Gençlik ve Proje Birimi’ne bekliyoruz” dediler.

[irp posts=”914″ name=”Hangi ülkede kuşları beslerseniz saygısız ilan edilirsiniz?”]

İzmit Belediyesi gençleri Avrupa adalet kocaeli

Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

http://www.adaletkocaeli.com/ligarba-turizm-seyahat-adalet-kocaeli/

Share this content: