HABERLER

Yer Altı Çöp Konteynerleri her yerde Gölcük gibi olsun

Gölcük Belediyesi´nin ilçe genelinde başlattığı yeraltı çöp konteyneri uygulaması hedeflenen başarıya ulaşınca, konteyner sayısı artırılarak yaygınlaştırılıyor. Keşke her yerde bu uygulamaya geçilse. Gölcük Yer Altı Çöp Konteynerleri adalet kocaeli

İlçede yer altı çöp konteynerlerini yaygınlaştıran Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, temiz bir çevre için çalışmalarını ara vermeden sürdürürken, yer altına alınan konteyner sayısı 40’ı buldu. Çöp toplamada ‘devrim’ olarak kabul edilen proje, çevre sağlığı ve temizlik açısından önemli bir etki yarattı.

Hem Daha Sağlıklı, Hem Daha Ekonomik

Sokağa çöp bırakma devrini sona erdiren proje, 5 kata yakın yakıt tasarrufu sağlayarak hem çevre sağlığına olumlu etki yaptı, hem de Gölcük caddelerinde trafik yoğunluğunu azalttı. Gölcüklüler tarafından benimsenen yer altı çöp konteynerleri, ilçe halkına her açıdan kolaylık sağlarken çevre temizliğine de büyük katkı sağlıyor. Yer altına alınan konteynerler sayesinde sokak hayvanları çöpleri dağıtamazken, çöp kokusu ve sinek gibi istenmeyen durumlarda ortadan kalktı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sık sık temizlenerek, ilaçlanan konteynerler her açıdan büyük avantaj sağladı.

[irp posts=”863″ name=”Gölcük Lütfiye Köyü’nde 150 Fidan toprakla buluştu”]

Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar kapsamında saatlik çöp uygulaması devam eden mahallelerde, uygun görülen alanlara, yeraltı çöp konteyneri koyma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Gölcük Belediyesi Kademe Amirliği tarafından üretimi yapılan yeraltı çöp konteynerlerine taleplerin artması nedeniyle çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Yeraltı Çöp Konteyneri Uygulaması Devam Edecek

Uygulanmanın diğer caddelerde de yaygınlaşarak devam edeceğini belirten Başkan Ellibeş, “Özellikle trafik ve nüfus yoğunluğunun fazla olduğu caddelerde yer altı çöp konteynırı uygulamasını hayata geçirdik. Bu uygulama ile beraber hem eskiden çöp toplamada saatlerinde meydana gelen trafik yoğunluğu ortadan kalkacak hem de çöplerin oluşturmuş olduğu görüntü ve çevre kirliliği ortadan kalkmış olacak. Ayrıca yerin altında geniş bir ortamda çöpler toplandığı için daha fazla çöp depolanabilecek. Çöp toplama esnasında caddelerde eskiden yaşanılan yoğunluk yaşanmayacak. Vatandaşlarımız bacaların alt kısmındaki pedallarla hiç el değmeden ayakları ile kapağı açarak çöplerini atabilirler. Bu bacalardan dışarıya herhangi bir kötü koku çıkması da mümkün değil. Bu sistemle birlikte hem çöplerine oluşturduğu kötü kokular hem de görüntü kirliliği tarihe karışmış olacak” dedi.

http://www.adaletkocaeli.com/golcuk-lutfiye-koyunde-150-fidan-toprakla-bulustu/

Gölcük Yer Altı Çöp Konteynerleri adalet kocaeli

Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

 

Paylaşım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...