Ford Otosan Volkswagen Üretimi

Gölcük otomotiv konusunda en önemli ilçelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Tüm dünya basınının konuştuğu Gölcük hakkında çok yakında daha büyük haberler duyacağız. Ford Otosan Volkswagen Üretimi

Kocaeli Gazeteleri, İzmit Gazeteleri, Gölcük Gazeteleri, Gazeteler İzmit, Gazeteler Kocaeli, Gazeteler Gölcük, Haberler, Gazeteler

Adalet Kocaeli Gazetesi

Adalet Kocaeli Gazetesi Yayın Hayatına Mayıs Sonunda Başlıyor!

Otomotiv konusunda en önemli gelen olan ülkelerden biriyiz. Bu durum sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Gebze’de bulunan Honda Türkiye Fabrikası’nın kapatılacak olması tüm dikkatleri üzerine çekmişken müjdeli haber İzmit Gölcük’ten geldi.

Ülkemizde üretim yapmayan firmalardan biri olan Volkswagen bu tutumundan vazgeçti ve İzmit Gölcük’te çok yakında üretime başlıyor. Ford Otosan ile birlikte ticari araç üretecek olan Volkswagen Türkiye’nin ilerleyen günlerde yepyeni bir fabrika kurması da gündemde. İddialara göre bu fabrikanın Türkiye’ye gelmesine kesin gözüyle bakılırken, yine iddialara göre bu yatırımın Gölcük’te olması da kimse için sürpriz olmayacak.

Açıklanan verilere baktığımız zaman İzmit Gölcük’te bulunan Ford Otosan Fabrikası’nda yerli yatırım batarya ile Volkswagen Transporter ve Ford Transit’in bildik versiyonlarının yanında Hibrit versiyonları da üretilecek.

Adalet Kocaeli Gazetesi

Ford Otosan Volkswagen Üretimi

https://www.adaletkocaeli.com/adalet-kocaeli-gazetesi-mayis/

Share this content: