Türkiye Ralli Şampiyonası 17-18 Kasım tarihlerinde yapılan Ford Otosan 36.Kocaeli Rallisi ile tamamlandı. Sezonun son yarışı ile Ford Motorsport Türkiye takımlar şampiyonluğu, 2 çeker ve gençler 1’inciliğini elde etti. Türkiye’nin tek marka ralli kupası Fiesta Rally Cup’ın şampiyonu da Ford Otosan Kocaeli Rallisi’yle birlikte belli oldu. Ford Otosan 36. Kocaeli Rallisi

Türkiye’nin en prestijli spor organizasyonlarından Türkiye Ralli Şampiyonası’nda şampiyonlar bu hafta sonu yapılan Ford Otosan 36.Kocaeli Rallisi’nde belli oldu. Ford Otosan 36. Kocaeli Rallisi, kocaeli ralli, izmit ralli, ralli yarışları, umuttepe ralli, kocaeli rallisi etapları, kocaeli rallisi sonuçları Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

Türkiye Ralli Şampiyonası Kocaeli’nde bitti

2018 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7. ve son yarışı 36. Kocaeli Rallisi, kısa adı KOSDER olan Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından 17-18 Kasım tarihlerinde organize edildi. Türkiye Historic Rally Şampiyonası ve Ali Sipahi Ralli Kupası’na da puan veren ralli Türkiye Ralli Şampiyonası sezonunun bu son organizasyonu toprak etaplarda yapıldı.
Mevsim koşulları ve yağan yoğun yağmur sonucu etapların çamur olması sebebiyle çok daha zorlu ve heyecanlı anlara sahne olan rallide ekipler, 2 gün boyunca yaklaşık 102 km si özel etap olmak üzere toplamda 284 km’lik yol kat ettiler.

Kocaeli Rallisi’nde Ford Motorsport Türkiye’den büyük başarı

Ford Otosan 36. Kocaeli Rallisi’nde, Ford Motorsport Türkiye pilotları 4 çeker Fiesta R5, 2 çeker R2T, R2, R1 ve ST araçlar ile yarıştılar. Kocaeli Rallisi’nde Ford Motorsport Türkiye, genel klasmanda ilk 10 içerisinde 6 ekiple yer alarak sezon boyunca daha önceki yarışlarda olduğu gibi bu ralliyi de domine etti.

İddialı pilot Yağız Avcı çok şanssızdı

Ford Motorsport Türkiye adına genel klasmanda Fiesta R5 ile mücadele eden Red Bull sporcusu Yağız Avcı yaşadığı mekanik problem sebebiyle Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ni 3. sırada tamamlamak durumunda kaldı ve co-pilot’u Onur Vatansever ile 2018 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı Burak Çukurova – Vedat Bostancı ikilisinin ardından 2’nci sırada tamamladı. Yine 4 çeker Fiesta R5 ile mücade eden Deniz Fahri – Bahadır Gücenmez ikilisi de sezonun son yarışı olan Ford Otosan 36.Kocaeli Rallisi ile birlikte 2018 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı 3’üncü olarak tamamladılar.
2 çeker kategorisinde ise Fiesta R2T ile mücade eden Ümit Can Özdemir – Batuhan Memişyazıcı ikilisi sezon boyunca gösterdikleri istikrarı Kocaeli Rallisi’nde de tekrarlayarak sezonu 2 çeker kategorisinde 1’inci olarak tamamladılar. Gençler kategorisinde mücadele eden Ford Motorsport Türkiye pilotu And Sunman ise cumartesi günü yarış dışı kalarak Kocaeli Rallisi’ni tamamlayamamasına rağmen sezonun önceki rallilerinden aldığı puanlar ile gençler kategorisinde 2018 sezonunda 1’incilik ipini göğüsledi.

[irp posts=”973″ name=”Mezoterapi ile gençleşme zamanı Mezoterapi nedir?”]

Ford Otosan 36. Kocaeli Rallisi

Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

http://www.adaletkocaeli.com/mezoterapi-ile-genclesme-zamani-mezoterapi-nedir/

 

Ford Otosan 36. Kocaeli Rallisi, kocaeli ralli, izmit ralli, ralli yarışları, umuttepe ralli, kocaeli rallisi etapları, kocaeli rallisi sonuçları Adalet Kocaeli Turkuaz Kocaeli

Share this content: