KOCAELİ’NİN İZMİT İLÇESİNDEKİ OSCAR GÜZELLİK MERKEZİ, ‘İYİ ENERJİ, MÜKEMMEL GÜZELLİK’ SLOGANI İLE, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ ESAS ALAN YOLUNA SAĞLAM ADIMLARLA DEVAM EDİYOR. KURUCUSU RABİA ARAZ İLE LAZER UYGULAMASININ TÜM DETAYLARINI KONUŞTUK.  Kocaeli Oscar Güzellik Merkezi

2018 yılında Kocaeli’nde kurulan Oscar Güzellik Merkezi, 1. Yılını müşterilerinden oldukça mutlu ve memnun geri dönüşlerle kutluyor! Kurucusu Rabia hanım ile sizler için sohbet ettik. Kendisinden, Oscar Güzellik Merkezi’ni farklı ve özel kılan yönleri ve ‘Buz Diode Lazer’ uygulamasının inceliklerini öğrendik!

Röportaj : Simge Özdemir

Oscar Güzellik Merkezi

Öncelikle biraz kendinizden bahseder misiniz?
2018 yılında kurulan OSCAR GÜZELLİK MERKEZİ, Sadece “bayanlara” hizmet sunabilmek amaçlı, daha rahat, daha modern ve hijyenik bir ortamda iki katlı kullanım alanı ve son teknoloji güzellik ve zayıflama ekipmanları ile donatılmıştır.
Estetik ve güzellik anlayışının sağlıkla ön planda tutulduğu güzellik merkezimizde, koşulsuz müşteri memnuniyeti sunma amaçlı, konusunda deneyimli ve profesyonel bir ekip tarafından hizmet verilmektedir. Merkezimizde tüm işlemler öncesi, konunun uzmanları tarafından doğru hizmet kalitesini sunabilmek amacı ile müşterinin gereksinim duyduğu analiz yapılarak, ihtiyaca yönelik bakım ve uygulamalar gerçekleşmektedir.

‘Sizin mutluluğunuz, ortak başarımızdır’ sözünü “İyi enerji, mükemmel güzellik “ sloganı ile taçlandıran OSCAR GÜZELLİK MERKEZİ, birinci yılında, kendilerine duyulan güven ve yaklaşımlara layık olmanın mutluluğunu yaşamakta.

Oscar Güzellik Merkezi

Kaç yıldır bu sektördesiniz?
Altı yıldır bu sektördeyim. Belli başlı bölümlerde yer aldım ama ana temelim cilt bakım uzmanlığı ve aynı zamanda lazer eğitmeniyim.
Peki sizi diğer güzellik merkezlerinden ayıran en önemli farkınız nedir?
En önemli farkımız kaliteyi esas almamızla birlikte, kaliteli cihazları ve marka ürünleri kullanarak müşteri memnuniyeti potansiyelimizi arttırmaktır.

Biraz yaptığınız uygulamalardan bahseder misiniz bize?
Tabii ki. Buz Diode lazer ile çalışıyoruz; gerçek buz Diode lazer. Ütüleme sistemi ile arasındaki en büyük fark zaten %90 oranda bitirme cihazı ile devam ediyoruz. Şöyle bahsedeyim ben size, kıl yapınızın, tüy yapınızın kişinin ten renginden ziyade en açık tenden en koyu tene kadar okuma üzerine sahip olan en ince tüyden en kalın tüy yapısına kadar okuma özelliğine sahip olan gerçek buzlu Diode ile hizmet veriyoruz. Bu hizmetimizin geri dönüşleri de mükemmel oluyor.

Oscar Güzellik Merkezi

Peki cilt bakımlarınız hakkında konuşacak olursak?

Marka ürün ve bitkisel ürün ile hizmet vermekteyiz. Markamız Barcelona’nın ürünüdür. Türkiye distribütörlüğü ile birlikte karşılıyoruz ürünleri ve satışımız yoktur.Tamamıyla uygulamalıdır ve bu işlemlerimiz ile de sonuçlarımız mükemmeldir.

Buzlu lazer ve normal lazer arasındaki fark nedir kişi buzlu lazer yaptırdıktan sonra tekrar kıl problemi yaşıyor mu?
Şöyle söyleyeyim, IPL cihazlarımızı gündemde çok yoğun bir şekilde duyabiliriz ama gerçek buz Dieoden’ın diğerlerinden ayıran özelliği, sonuç garantili olmasıdır; acı hissi kesinlikle yoktur.

Kaç yaşından itibaren lazere başlanabilir?
16 yaşından itibaren başlatabiliyoruz. Genç kızlarımız bu konuda oldukça çekimser olabiliyorlar haklı olarak. Fakat acı hissi kesinlikle yok. Ne kadar erken başlarlarsa o kadar güzel sonuçlar alırlar. Çünkü hücre ile alakalı bir durum söz konusudur. Ergenlik kısmına da girecek olursak, 16 ile 19 ya da 19 ila 20 yaş arasında ergenlik belirtilerimiz hala devam ediyor. Hücrelerimiz o an tetiklendiği için 16 yaşından itibaren başlayan bütün genç kızlarımız hızlı sonuçlar alır ve %90’ lık bitirme garantisi de olduğu için çok rahat bir şekilde özgür hissedebilirler. Şunu da söylemem gerekirse 8 seans ve 8 seans kontrolü ile birlikte bitiş garantisi veriyoruz. Dört mevsim kullanılma özelliğine sahip olduğu gibi, leke kombinasyonu da yoktur. Aksine leke olan bütün bölgeleri ve kararmaları açma özelliğine, cilt lekelerini açma özelliğine ve güneş alerjisine karşı da koruma özelliğine sahiptir.

Buzlu lazer makinanızın özelliklerinden biraz bahseder misiniz?
Tabii ki; şöyle söyleyeyim, Türkiye’de epilasyon amacıyla üretilmiş 30 lazer epilasyon teknolojisine sahip, yakmadan, acıtmadan saniyede 10 atış yapan yeni nesil ütüleme sistemi ile dört mevsim kullanılma özelliğine sahip, sadece 45 dakikada işlem yapan ve hızlı sonuç alınabilen tek cihaz olma özelliğine sahiptir.

Oscar Güzellik Merkezi

Salonunuz sadece kadınlara özel, değil mi?
Evet bayanlara özel hizmet veriyoruz ve bu şekilde de hizmetimiz devam edecektir.
Bu işin en önemli noktası, yani püf noktası nedir?
Yine aynı konuya gönderme yapacağım, kaliteli cihazlarla hizmet verdiğimiz için müşteri potansiyelimizi arttırıp memnuniyetimizi büyütmektir.

Müşterilerinizden aldığınız geri dönüşler ne yöndedir?
Tek kelimeyle mükemmel ve her birinden sonuç alıyoruz.

Kocaeli Oscar Güzellik Merkezi

Share this content: