HABERLER

Porsche elektrikli Taycan modeli için tam 6 milyar Euro’luk yatırım yaptı!

Konuyla ilgili yorum yapan Porsche’nin İcra Kurulu Başkan Vekili ve Finans ve Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu İcra Kurulu Üyesi Lutz Meschke, “2025 yılından itibaren teslim edilen Porsche modellerinin yüzde 50’den fazlasının elektrikli olacağını öngörüyoruz. Bunun gerçekleşebilmesi için geliştirme ve üretim gibi alanlara ve personel eğitimine önemli yatırımlar yapmak gerekiyor. Buna rağmen, en az yüzde 15 olan hedef kar marjı değişmeden kalıyor. Ayrıca uygulanan etkili süreçlere ek olarak, dijital ürün ve hizmetlerden elde edilen gelirin de ekonomik başarımıza olan katkısı artacak.” diye konuştu. 2025’ten sonra porsche modellerinin yüzde 50’si elektrikli olacak.

Yeni Taycan’ın üretimi ve Zuffenhausen’deki ana fabrikada “fabrika içinde fabrika” modeliyle inşa edilmekte olan montaj tesisleri, benimsenen etkili yaklaşıma birer örnek teşkil ediyor. Bu gelişme, Porsche’nin geleneksel üretim bandı prensibinden uzaklaştığını net bir şekilde ifade ediyor.

Üretim ve Lojistikten sorumlu İcra Kurulu Üyesi Albrecht Reimold ise şu açıklamayı getiriyor: “Esnek üretim bandı uygulamasına geçecek olan Porsche, kesintisiz seri üretim sürecinde sürücüsüz taşıma sistemleri kullanan ilk otomobil üreticisi olacak.” Bu sayede, ünlü spor otomobil markası, geleneksel devamlı üretim ilkesinin avantajlarını çok yönlü montajın esnekliğiyle birleştirebilecek. Buna ek olarak, kullanılan alanın büyüklüğü değişmeden iş döngülerinin sayısı da arttırılabilecek. “Akıllı, yeşil, yalın” konseptine ek olarak Porsche aynı zamanda kaynak dostu üretim uygulamalarını hayata geçiriyor.

2025’ten sonra porsche modellerinin yüzde 50’si elektrikli olacak

Paylaşım

Bunlar da hoşunuza gidebilir...