30 Kasım 2022

𝓜𝓸𝓽𝓱𝓮𝓻𝓼 𝓛𝓲𝓯𝓮 & 𝓚𝓲𝓭𝓼 𝓛𝓲𝓯𝓮

★·.·´¯`·.·★ ᴇɴ ғᴀʀᴋʟı ᴀɴɴᴇ Çᴏᴄᴜᴋ ᴅᴇʀɢisi ★·.·´¯`·.·★

Beşiktaş kalecisi Loris Karius Türk Mutfağı’nı sevdi

Beşiktaş’ın Alman file bekçisi Loris Karius, Türk mutfağını çok sevdiğini söyledi. Loris Karius Sultanahmet Köftecisi

Karius, 2 arkadaşıyla birlikte Sultanahmet’i gezdikten sonra yemek molasını İstanbul’un klasikleşen lezzet durağı 1920 Sultanahmet Köftecisi’nde verdi. Kısa sürede mekanı dolduran yerli ve yabanci müşterilerin ilgi odağı olan Karius, arkadaşlarıyla birlikte Sultanahmet Köftecisi’nin lezzet üçlüsü köfte-piyaz-irmik helvası sipariş etti. 1,5 porsiyon köftenin yanı sıra ortaya söylenen şiş kebabın da tadına bakan Loris Karius, yemekten sonra bir süre mekanın çalışanları ile sohbet etti.

Sultanahmet Köftecisi’nin İngiltere ve Almanya’da da şubesi olduğunu duyduğunu, ancak gitme imkanı bulamadığını anlatan ünlü kaleci, “Sultanahmet köftesinin ününü duymuştum, bugün de tatma imkanım oldu. Gerçekten anlatıldığı gibi güzelmiş.” dedi.
Avrupa’da daha çok şiş kebap ve dönerin meşhur olduğunu anlatan Karius, “Ben köfteyi daha çok beğendim, bugünden sonra benim favorim köfte oldu” dedi. Karius, Türk mutfağını çok sevdiğini, izin günlerinde sık sık adını duyduğu mekanlara giderek yerel tatları tanımaya çalıştığını sözlerine ekledi. Karius, yemek sonrasında çalışanların fotoğraf çektirme isteklerini de kırmadı.
25 yaşındaki Alman file bekçisi, Beşiktaş tarafından Liverpool’dan 2 yıllığına kiralanmıştı.

Loris Karius Sultanahmet Köftecisi, adalet kocaeli, turkuaz kocaeli, kocaeli haber, izmit haber, karamürsel haber, değirmendere haber, gölcük haber
Loris Karius Sultanahmet Köftecisi

[irp posts=”690″ name=”Fakir Powermix Blender ile leziz yemeklerin zamanı”]

Loris Karius Sultanahmet Köftecisi

Adalet Kocaeli

Turkuaz Kocaeli