23 Eylül 2023

𝓜𝓸𝓽𝓱𝓮𝓻𝓼 𝓛𝓲𝓯𝓮 & 𝓚𝓲𝓭𝓼 𝓛𝓲𝓯𝓮

★·.·´¯`·.·★ ᴇɴ ғᴀʀᴋʟı ᴀɴɴᴇ Çᴏᴄᴜᴋ ᴅᴇʀɢisi ★·.·´¯`·.·★

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın

Türkiye’nin Kültür Elçileri Kocaeli’de Buluştu

UDEF’in bu yıl 51 ülke, 91 şehirde gerçekleştirdiği 12. Öğrenci Buluşması’na ev sahipliği yapan şehirlerden biri Kocaeli oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte 106 ülkeden gelen öğrenciler kültürlerini tanıttı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın

Kocaeli Haber, İzmit Haber, Gölcük Haber, Değirmendere Haber, Karamürsel Haber, Haberler, Gazeteler, Adelet Kocaeli

Adalet Kocaeli Gazetesi

youtube.com/msemedya

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören 106 ülkeden 1700’e yakın yabancı öğrenci katıldı.

Bu yıl Türkiye çapında “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” teması ile 12’ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Buluşması; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KISA), Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi tarafından düzenlendi.

GENİŞ KATILIM OLDU

15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda gerçekleşen öğrenci buluşmasına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Dursun Balaban, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Çağdaş Aydınoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, KİSA Başkanı Fatih Karaçoban ve etkinliğe destek veren kurumların temsilcileri katılım gösterdi.

ADİL BİR DÜNYA MÜMKÜN

Bugün benim için çok özel bir gün” diyerek konuşmasına başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Büyükşehir belediye başkanı olarak ilk program konuşmamı burada gerçekleştirdiğim için büyük bir mutluluk duyuyorum. Etkinliğin sloganı da olan adil bir dünyayı mümkün kılmak bizim elimizde. Burada kardeşlik ve huzur var. Bunu hayal ederek bir adım atabiliriz. Burada bulunan her bir öğrencimiz bizim kültür elçilerimiz. Buradaki programı uluslararası ilişkiler boyutunda zenginleştirerek, üniversitemiz ile birlikte bir çalışma yapabiliriz” dedi.

[irp posts=”1993″ name=”Herkesin Aklında Aynı Soru! İzmit Körfezi’ne Vapurlar Geri Dönecek Mi?”]

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın

https://www.adaletkocaeli.com/karamursel-belediye-baskani-ismail-yildirim-2/