HABERLER SAYILARIMIZ

Citroen Total Abu Dhabi WRT Sebastien Loeb ile yarışıyor

Citroen’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroen Total Abu Dhabi WRT, bugün koşulmaya başlayan İspanya Rallisi’nde 9 kez WRC şampiyonu olan Sébastien Loeb – Daniel Elena ikilisi ile birincilik arayacak. Citroen Total Abu Dhabi WRT Sebastien Loeb

Videolu

2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın 11’inci ayağı olan Galler Rallisi’nin ardından sıra İspanya Rallisi’nde. İspanya’nın benzersiz doğal güzellikleriyle çevrili hem asfalt hem de toprak etaplarında düzenlenecek rallide takımlar ve pilotlar zorlu koşullarda en iyi puanı almak için çalışacaklar. WRC’de yarışan tüm pilotlar için tıklayın

İspanya Rallisi’nde Citroën Total Abu Dhabi WRT adına Craig Breen – Scott Martin, Khalid Al Qassimi – Chris Patterson ekiplerinin dışında dokuz kez WRC şampiyonu olan Sébastien Loeb – Daniel Elena ikilisi de start alacak.

Sébastien Loeb – Daniel Elena ikilisi için İspanya Rallisi’nin ayrı bir önemi bulunuyor. Kariyerleri boyunca İspanya Rallisi’ni 8 kez kazanan (2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 ve 2012) Sébastien Loeb – Daniel Elena ikilisi kırılması zor bir rekoru ellerinde tutuyor.

Citroen Total Abu Dhabi WRT Sebastien Loeb

[irp posts=”624″ name=”Jeep Renegade için 4 yıl ya da 130 bin km garanti başladı”]

Yarış ile ilgili bilinmesi gerekenler
• 18 etaptan oluşan yarışın özel etap uzunluğu 331.58 km.
• Yarışta ekipleri ve otomobilleri asfalt ve topraktan oluşan etap zeminleri zorlayacak.
• Citroën bu ralliyi 10 kez kazanmayı başardı.

Bu sezon başında başlayan ve her yarış öncesinde yayınlanan Little Big Racing by Citroën serisinin İspanya Rallisi için hazırlanan videosu da yayınlanmaya başladı. Videoda Citroën pilotu Sébastien Loeb yarış hakkında temel bilgileri veriyor.

Sébastien Loeb İspanya Rallisi video

 

Paylaşım

You may also like...